Geowłóknina

Geowłóknina Łódź i Rzgów

Geowłóknina jest materiałem budowlanym, będący geosyntetykiem przepuszczalnym. Tworzywo to charakteryzuje się efektywną filtracją oraz wytrzymałością przy rozciąganiu. Stworzony jest na podstawie włókien polipropylenowych a także poliestrowych, złączonych mechanicznie lub termicznie. Sprawdź, jakie korzyści przynosi używanie geowłókniny w Łodzi i Rzgowie.

W wyborze geowłókniny w Łodzi i Rzgowie należy kierować się zastosowaniem i funkcją, których spełnienia się spodziewamy. Parametry materiału są wielowymiarowe, a wybór jest możliwy w gramaturach od 150 g do 2000 g. Długości rolek występujące w ofercie to 25m/50m/100m, a szerokości obejmują od 1 m do 6 m.

Zalety geowłókniny:
– drenaż – odprowadzanie wody i ścieków
– stabilizacja – umacnianie i bycie podporą dla podłoża, dzięki czemu hamuje tworzenie się kolein
– ochrona – zapobiega powstawaniu mechanicznych uszkodzeń geomembran
– oddzielenie – są idealnym rozwiązaniem w miejscach przypuszczalnego odkształcenia gruntu, dzięki nim nie jest potrzebna wymiana gruntu; geowłóknina umożliwia zaoszczędzenie kruszywa, wzmocnienie mrozoodporności podłoża, wyższą nośność i lepsze zagęszczenie
– filtracja – dzięki materiałowi, jakim jest geowłóknina, zapewniona jest długoletnia filtracja; blokowane jest też zjawisko wypłukiwania gruntu oraz zjawisko przenikania drobnych cząstek gruntu do systemu drenażowego – wszystko to z zachowaną, nieprzerwaną wodoprzepuszczalnością pod obciążeniem i w czasie.

 


Parametry Techniczne:

geowłóknina łódź

geowłóknina